Ana sayfa | Haberler | Sektörel Haberler | Pandemi Döneminde Evde Saçlarınızı Nasıl Boyarsınız?

Pandemi Döneminde Evde Saçlarınızı Nasıl Boyarsınız?


Paradan ve zamandan tasarruf etmek için bir çok kadın saçlarını evde boyuyor. Bu pandemi döneminde özellikle evde saç boyamak oldukça revaçta! Doğru ipuçlarını ve saç boyamanın püf noktalarını öğrendikten sonra saçınızı evde nasıl boyayacağınızı öğrenmek son derece kolaydır. Herhangi bir salonla rekabet edebilecek sonuçlar için saçınızı evde boyamanın ne kadar kolay olduğunu görmeye hazır olun!

Önce her şeyi hazırladığınızdan emin olun!

Evde kendinize ayırmış olduğunuz bir vakitte saçlarınızı boyamak, en iyi sonucu almanıza yardımcı olacaktır. Saçlarınızı boyarken, boyanın kıyafetlerinizi mahvetmesini önlemek için eski bir tişört giyebilirsiniz ve boynunuza asılmış eski bir havlu kullanabilirsiniz.

Kitapçıktaki talimatları dikkate almayın.

Her zaman saçınız bir gün yıkanmamış olduğunda saç boyamanız önerilir. Bunun nedeni, saçın doğal yağlarının boyanın saç derisine zarar vermesini önlediği için, yeni yıkanmamış saçlarda rengin daha iyi emilmesidir. Ayrıca evde saçlarınızı boyadığınızda saçlarınızın kuru olması gerekmektedir. Boyanın saçınızda ne kadar kalması gerektiğine dair talimatları uygulayın, çünkü kesinlikle gereğinden uzun süre boyayı saçınızda bırakmak istemezsiniz. Saçları boyamadan önce sağlıklı bir saç derisine sahip olmak hakkında daha fazla bilgi edinin.

Saçınızı kalıcı bir renge boyamadan önce yarı kalıcılığı olan bir boya deneyebilirsiniz.

Geçici saç boyası, gerçekten sevdiğiniz bir renge karar vermeden önce farklı renkleri denemenin mükemmel bir yoludur. Pahalı salon bakımlarından kaçınmak için saçlarınızı evde boyayabilirsiniz, ancak farklı renkler arasında birkaç ay bekletin. Bu tür bir boya yaklaşık altı hafta sürer veya dikkatli olursanız yaklaşık dokuz şampuan yıkaması yapılabilir. Boyanın daha uzun süre dayanması için renkli saçlar için şampuan kullanmayı unutmayın!

Saçlarınızı tarak ile tamamen açtığınızdan emin olun!

Saçlarınızı boyamadan önce iyice taramalısınız. Çünkü saçlarınızı boyarken hem daha rahat boyarsınız, hem de boyayı saçlarınıza eşit bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Saç boyanızın cildinize bulaşmaması için vazelin kullanın.

Saçınızı evde nasıl boyayacağınıza dair bir başka harika ipucu da alnınızın üst kısmına, kulaklarınıza ve boynunuzun arkasına vazelini sürmektir. Bu, boyanın cildinizi lekelemesini engelleyecektir. Cildinize bulaşan boyayı, saçınızı boyadıktan sonra da yıkayabilirsiniz, ancak bu epey zor olacaktır, bu yüzden ilk başta boyanın bulaşmasını önlemek sizin için daha iyi olacaktır! Saçlarınızı boyarken her zaman saç boyanızın paketinde bulunan eldivenleri kullanın ve renklendirmeyi kolaylaştırmak için saçınızı dört bölüme ayırın.

Eldiven kullanın!

Genellikle almış olduğunuz boya kutularından eldiven çıkmaktadır. Fakat çıkmıyorsa bile muhakkak saçlarınızı boyarken ellerinize eldiven kullanın. Yoksa elleriniz hem zarar görebilir, hem de boya bulaşabilir. Bunun olmasını istemezsiniz.

Boya karıştırma kabı ve saç boyama fırçası kullanın.

Boya kutusu üzerindeki talimatları izleyerek Elsa Fırça olarak ürettiğimiz professional saç boyama setini kullanabilirsiniz. Talimatlara göre boya kabına, kutudan çıkan ve karıştırılması söylenen boyayı ve oksidan losyonu boya kabına sıkıp fırçayla homojen bir hale getirin.

Boyayı saça bölümler halinde uygulamalısınız.

Boya işleminin eşit ve mükemmel dağıtılmasını istiyorsanız, saçlarınızı birkaç parçaya bölüp, bir toka yardımı ile tutturmalısınız. Böylelikle bir tutam alıp boya işlemini yapabilir ve bu şekilde eşit ilerleyebilirsiniz.
Saçlarınıza boya fırçası yardımı ile boyayı eşit bir şekilde sürdükten sonra, takmış olduğunuz eldiven ile boyayı iyice saçınıza yedirebilirsiniz.

Muhakkak zamanı iyi ayarlayın!

Bu saçlarınızın sağlığı için son ve çok önemli bir adımdır. Saçlarınızı boyadıktan sonra boya kutunuzdaki talimata göre, sizin için belirlenmiş olan boyayı bekletmeniz için gerekli süreyi hesaplamalısınız. Hatta bunun için alarm kurmanız daha sağlıklı olacaktır. Saç boyanızın saçınıza işleyip, rengi doğru vermesi ve saçınıza zarar gelmeden saçınızı yıkamanız için önemli bir adımdır.

Saçlarınızı durulayın.

Saçlarınızı boyayıp, bekleme işlemini tamamladıktan sonra artık durulama vakti geldi. Bunun için saçlarınızı ılık su ile durulayın. Boya saçınızdan iyice çıkana kadar durulamaya devam edin. Durulama işlemi sonrasında biraz bekledikten sonra saçlarını tekrar şampuan ile yıkayıp, saç kremi sürmelisiniz. Bu işlemi de bitirdikten sonra saçlarınızı her zaman nasıl kurutuyor ve şekillendiriyorsanız o şekilde kurutup şekillendirebilirsiniz.

Whatsapp Hattı
Elsa Fırça - Profesyonel Saç Fırçaları, Fön Fırçaları, Fırça Çeşitleri ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler!